دفتر مدیریت

تهران سعادت آباد خیابان کوهستان مجتمع تجاری اپال طبقه 3 غرفه ماساژور

مشاوره رایگان

021-22386302- 09129640135

انواع_ماساژ_1

هیچ چیز نمیتواند به اندازه یک ماساژ برای رفع خستگی بعد از یک روز پرکار، خستگی شما را از بین ببرد. ما در این مقاله سعی کرده ایم به صورت کامل شما را با ماساژ و انواع مختلف آن آشنا کنیم.

ماساژ چیست 

ماساژ به فرایندی گفته میشود که فرد ماسور ( متخصص ماساژ ) طی حرکاتی کششی، فشاری و یا مالشی باعث رفع خستگی و یا کوفتگی در عضلات بدن میشود.

فرآیند ماساژ تاریخچه ای کهن دارد که ریشه آن به کشور چین و تب سوزنی بازمیگردد و امروزه به شکل و انواع گوناگونی در سالن های ماساژ صورت میگیرد. در طی فرایند ماساژ از وسایل مخصوص ماساژ نیز استفاده میکنند که باعث میشود شما ماساژی دلنشین تر را تجربه کنید. همچنین با کمک از انواع ماساژ میتوان برخی از بیماری ها را درمان کرد و یا در روند بهبود به آنها سرعت بخشید.

انواع ماساژ

ماساژ ها در انواع و شیوه های مختلفی انجام میشوند که برخی از آنها بسیار دیرینه و کهن بوده و امروزه همچنان به خاطر داشتن فواید زیاد، از آن ها استفاده میشود. در ادامه برخی از شیوه های ماساژ را برای  شما آماده کرده ایم تا اگر شما قصد ماساژ گرفتن را دارید ولی به دلیل تعداد زیاد در روش های آن دچار مشکل در انتخاب شده اید، بتوانید سازگار ترین نوع ماساژ با روحیه خود را انتخاب کنید.

ماساژ سوئدی

این مدل از ماساژ به از بین بردن گره های عضلانی و کوفتگی کمک میکند، با قرار گرفتن در معرض ماساژ سوئدی به آرامش درونی بسیار بالایی دست پیدا خواهید کرد. این مدل از ماساژ بسیار ملایم بوده و برای افرادی که تا کنون ماساژ نگرفته اند و یا تعدادی کمی به جلسات ماساژ رفته اند توصیه میشود. زیرا در این روش تمامی نقاط بدن بدون اینکه تحت فشار زیاد قرار بگیرند، ماساژ داده میشود.

در این نوع از ماساژ باید لباس هایتان را در بیاورد و ماساژور با ملحفه هایی مخصوص، کل بدن شمارا میپوشاند و فقط ملحفه قسمتی را بر میدارد که قرار است ماساژ بدهد و بعد از ماساژ آن ناحیه ، دوباره آن ناحیه را پوشانده و به سراغ ناحیه ای دیگر میرود. در این ماساژ از حرکاتی مانند لرزاندن و ضربه زدن، نوازش های طولانی و عمیق به سمت قلب و مشت مال سنتی استفاده میشود. جلسات ماساژ سوئدی، وابسته به روحیه شما و سایز بدن شما، 60 تا 90 دقیقه امکان دارد طول بکشد.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی برای افرادی که خواستار ماساژی با پیچ و تاب بیشتر از ماساژ سوئدی میباشند بسیار مناسب میباشد. از این روش ماساژ برای از بین بردن و یا بهبود استرس استفاده میشود. دلیل این اتفاق میتواند انجام حرکات یوگایی باشد که در طی فرایند ماساژ به کمک ماسور اجرا میشود. این ماساژ همچنین به انعطاف پذیری بدن کمک میکند و سطح انرژی در بدن را تا سطح بسیار بالایی افزایش میدهد.

در طی فرایند ماساژ، ماساژور سعی میکند با استفاده از کف دست و نوک انگشتان، فشار هایی عمیق به بدنتان وارد کند و باعث رفع گرفتگی ها و کوفتگی ها شود. میتوانید به انتخاب خودتان در جلسات ماساژ تایلندی، از لباسی گشاد استفاده کنید و یا مانند ماساژ سوئدی تمام لباس های خود را در بیاورید.

ماساژ چینی

ماساژ چینی یک نوع ماساژ است که برای درمان برخی بیماری ها استفاده میشود. قبل از اینکه به سراغ ذکر کردن فواید آن برویم باید این نکته را ذکر کنیم که این ماساژ، بعد از طب سوزنی انجام میشود و برای رفع گرفتگی و یا کوفتگی در مناطقی که سوزن بوده است استفاده میشود. این ماساژ با استفاده از حرکات چرخشی انگشت شصت بر روی نواحی خاص صورت میگیرد. از فواید این نوع ماساژ میتوان به رفع گرفتگی های عمیق در سطح میانی عضلات بدن اشاره کرد که دسترسی به آنها مقداری سخت میباشد.

ماساژ رایحه درمانی

ماساژ رایحه درمانی برای کسانی که از مشکلاتی مانند عدم کنترل خشم، افراد افسرده و کسانی که استرس و اظطراب زیادی را در طول روز جذب میکنند توصیه میشود. در این روش از ماساژ، با استفاده از روغن ماساژ مخصوص که عطری بسیار دلنشین دارد، ماساژِ با فشار های آرام و نرم را تجربه خواهید کرد.

در طول ماساژ به کمک استشناق رایحه ای که از بوی روغن در اتاق پیچیده است و آن را توسط پوستتان جذب میکنید و همچنین ماساژی که بر روی کل بدن شما انجام میشود، به آرامش درونی بسیار بالایی خواهید رسید و از همین رو این ماساژ به درمان تنش های عضلانی، کاهش استرس و اظطراب و کاهش علایم افسردگی کمک بسیار شایانی خواهد کرد.

ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق نسبت به تمامی ماساژ ها، فشاری محکم تر و عمیق تر را وارد میکند و به همین علت است که اسم آن را ماساژ بافت عمیق گذاشته اند. در این روش از ماساژ، ماساژور به بافت های لایه زیرین عضلات دسترسی پیدا میکند و شما ماساژی عمیق را تجربه خواهید کرد. از این ماساژ برای رفع درد های ناشی از حوادث استفاده میشود و همچنین درد های عضلانی مزمن و درد نواحی که مورد جراحی قرار گرفته است را میتوان با این روش از ماساژ آرام بخشید.

لباس پوشیدن در این ماساژ به صورت اختیاری میباشد. ماساژور با فشار عمیق و محکم انگشتان خود بر روی ناحیه مورد نظر باعث شل شدن بدن شما میشود و از همین رو دسترسی به عضلات عمیق شما بسیار ساده تر میشود.

ماساژ با دستگاه های ماساژ

یکی از روش هایی که امروزه بسیاری از مردم از آن استفاده میکنند، دستگاه های ماساژور برقی و یا دستی میباشد. روش استفاده از این دستگاه ها بسیار ساده بوده و از ویژگی های بسیار خوب آن میتوان استفاده در هر محل و مکانی مانند خانه، محل کار و یا حتی در هنگام رانندگی اشاره کرد. این دستگاه ها در 3 مدل به بازار عرضه شده اند.

دستگاه های برقی که به برق متصل میشوند، دستگاه های برقی که با باتری کار میکنند و دستگاه های دستی که بدون برق کار میکنند. این دستگاه ها مناطقی مانند سر، کمر، زانو و مفاصل را به خوبی ماساژ داده و این ویژگی که برای استفاده از آن ها به فرد دیگری نیاز ندارید یکی از بزرگترین ویژگی های آن میباشد.

انواع_ماساژ_2

ماساژ سنگ داغ

یکی از مدرن ترین و بهترین روش های ماساژ، ماساژ سنگ داغ میباشد. در این نوع از ماساژ، ماساژور سنگ های حرارت دیده را بر روی عضلات شما قرار میدهد و همین امر باعث میشود تا ماساژی پر از آرامش و حس خوب را تجربه کنید. ماساژ با سنگ داغ یکی از ماساژ های درماین میباشد که با استفاده از آن میتوان بیماری هایی مانند افسردگی، عدم کنترل کامل بر روی عضلات و یا عدم تعادل را درمان کرد. در ماساژ با سنگ داغ از روغن های مخصوصی استفاده میشود که حساسیت پوست شمارا کم کرده و میزان آمیزیش پوست بدن شما را با سنگ ماساژ داغ افزایش میدهد.

ماساژ بارداری ( پیش از زایمان )

بیش از نیمی از روش های ماساژ برای زنان باردار ممنوع بوده و استفاده از این ماساژ های ممنوعه امکان دارد جان مادر و یا فرزند را به خطر بیاندازد. به همین دلیل ماساژی مخصوص برای زنان باردار شکل گرفته است که باعث میشود که زنان در دوره بارداری از فواید بی نظیر ماساژ محروم نمانند.

در این روش از ماساژ، حرکات مخصوص و طبی ماسور، باعث میشود که درد در نواحی شکمی و کمر کاهش پیدا کند و مادر حس بهتری قبل از زایمان داشته باشد و از طرفی دیگر جریان خود در بدن بهبود میاید و این مسئله برای سلامت جنین بسیار مفید و کار آمد باشد. اما این مسئله که این ماساژ برای زنان باردار میباشد، به این دلیل نیست که همه زنان باردار میتوانند از آن استفاده کنند.

زنان باردار باید قبل جلسه ماساژ این مسئله را با دکتر مربوطه خود در ارتباط بگذارند تا از خطر های احتمالی برای مادر و فرزند جلوگیری کرد.

ماساژ تریگر پوینت ( نقطه ای )

ماساژ تریگر پوینت برای افرادی که دارای جراحات میباشند و یا عضلات آنها دچار آسیب شده است پیشنهاد میشود. ولی این افراد اجازه حضور در جلسات ماساژ درمانی تریگر پوینت را باید از دکتر خود دریافت کنند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

در این روش از ماساژ از نوازش های گسترده و طولانی مدت و روان استفاده میشود که جریان خون در بدن را بسیار بهبود میبخشد. از طرفی دیگر، ماسور بر روی نقاطی که نایز میباشد تمرکز بیشتری میگذارد و همین امر باعث تحریک شدن سلول ها در آن ناحیه میباشد و در نتیجه روند بهبودی تسریع پیدا میکند.

ماساژ بر روی صندلی

 یکی از جدید ترین و مدرن ترین روش های ماساژ، استفاده از صندلی ماساژور میباشد. این صندلی ها با کمک از دستگاه ویبره و کیسه های هوای مخصوص که در ساخت این صندلی ها از آنها استفاده شده است، میتواند ماساژی دل نشین در کل بدن را برای شما به ارمغان بیاورد.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به استفاده از آن در محل زندگی و یا محل زندگی خود اشاره کرد که این دستگاه را به یکی از بهترین دستگاه های ماساژ خانگی تبدیل میکند. اما باید به این قضیه توجه ویژه ای داشت که استفاده طولانی مدت در طول یک روز از این دستگاه میتواند مشکلاتی را برای شما به اتفاق بیاندازد.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی به کسانی پیشنهاد میشود که به طور مداوم فقط در یک نقطه در بدن گرفتگی و یا درد ایجاد میشود. برای مثال، فردی را تصور کنید همیشه در هنگام ورزش والیبال در زانوی چپ خود درد و گرفتگی مفصلی را حس میکند.

این افراد میتوانند با مراجعه به مراکز درمانی و درخواست یک یا چند جلسه ماساژ ورزشی ( تعداد جلسات توسط دکتر مربوطه مشخص میگردد ) از این درد همیشگی رهایی پیدا کنند و یا در روند بهبود آن کمکی کرده باشند.

 

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

Call Now Button